consulting

Професійна консультація адвоката

Що таке «консультація адвоката»?

Щоб розібратися з питанням що ж являє собою консультація адвоката, перш за все необхідно вивести визначення цього словосполучення.

Консультація (лат. consultatio, від consultare — радитися, міркувати) — це обговорення будь-якого питання фахівцями.

Адвокат (лат. аdvocatus — від advoco — запрошую) — це фізична особа, яка має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше 2 років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Адвокатська діяльність — це незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Положення п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» виділяє певні види правової допомоги, серед яких, зокрема, є надання правових консультацій і роз’яснень з правових питань.

Тобто, в цілому Консультація адвоката — це надання адвокатом правової допомоги, яка полягає в обговоренні і роз’ясненні питання або проблеми має юридичний характер.

lawyer-consult

2. Значення консультації адвоката для Клієнта. 

Консультація адвоката є важливою складовою при вирішенні правового питання з яким Ви прийшли. Для надання якісної консультації, адвокат повинен не тільки мати глибокі знання своєї справи, а й бути свого роду хорошим психологом. Важливу роль відіграє взаєморозуміння між адвокатом і клієнтом. Зокрема, при першій зустрічі адвокат повинен знайти контакт з клієнтом, з’ясувати особу клієнта, визначити суть проблеми, надати обґрунтовані відповіді на питання клієнта.

Кваліфікований адвокат завжди запропонує клієнтові кілька шляхів вирішення справи, пояснивши плюси і мінуси кожного з них, а також приблизний результат його справи в залежності від обраної правової позиції. Безперечно, що позиція адвоката і клієнта може відрізнятися, тому адвокат може порекомендувати своє бачення вирішення питання, а клієнт вже сам вирішить: приймати таку пропозицію чи ні.

Основним завданням адвоката, як і в цілому інституту адвокатури, — є надання правової допомоги громадянам та юридичним особам. Адвокатська консультація сприяє здійсненню правосуддя і захисту Ваших прав та інтересів. Професійно надана консультація адвоката дозволяє особі, яка звернулася за правовою допомогою, бути впевненим в успішному вирішенні його питання.

 Консультацію умовно можна розділити на кілька етапів:

  • Підготовка до консультування.

Підготовка адвоката до консультації як правило проходить за відсутності клієнта. Вона передбачає аналіз фактів, нормативної бази, практики та іншої інформації необхідної для вирішення проблемного питання. Але не виключені і ситуації, коли консультація необхідна відразу. Бійтеся фахівців, які говорять, що все знають, тільки оплатіть їх послуги. Юрист має базові знання права, він повинен сто разів все перевірити ще раз і дати дійсно якісну і кваліфіковану консультацію.

  • Особиста зустріч.

Особиста зустріч має важливе значення для проведення консультації і правильного вибору свого адвоката, це вплине на подальше співробітництва. При особистій зустрічі адвокат роз’яснює клієнту можливі варіанти вирішення його проблеми, з аналізом наслідків кожного з них.

  • Вибір оптимального рішення.

Допомога клієнту у виборі оптимального рішення може стати завершальним етапом консультації. Як правило, цим закінчується разова консультація. Завдання адвоката на цьому етапі — допомогти зробити вибір, і для цього у адвоката є два засоби: роз’яснення правових положень і прогноз можливих результатів. Визначення стратегії і тактики реалізації прийнятого рішення стає завершальним етапом по роботі з клієнтом, коли адвокат, в разі необхідності, вступає в справу і береться представляти інтереси клієнта. У таких випадках, вибравши шлях вирішення проблеми, адвокат продовжує обговорення і пропонує клієнту можливі варіанти подальших дій.

  • Наступні взаємодія.

Даний етап не ставитися безпосередньо до надання юридичної консультації — це вже обговорення конкретних дій по запропонованим адвокатом плану, які адвокат може взяти на себе в рамках подальшого надання правової допомоги. Дана робота може зажадати нових зустрічей, вона також передбачає можливість отримання додаткової інформації, коригування правових позицій, нових роз’яснень і т.д.

3. Як підготуватися до консультації.

 Перед тим як зустрітися з адвокатом підготуйте і систематизуйте всі свої думки і документи. Було б добре, якщо Ви в письмовій формі зафіксуйте всі Ваші питання до адвоката.list

Головною метою адвоката є захист Ваших прав та інтересів, тому не варто приховувати будь-яку інформацію у справі.

Приховування інформації точно не допоможе вирішенню проблеми, а в деяких випадках може привести до необоротних наслідків, які можуть вплинути на негативний результат справи.

Викладіть все достовірні факти і обставини, що мають значення для справи, навіть якщо вони вам не подобаються. Пам’ятайте, інформація передана адвокату захищається адвокатською таємницею. Адвокатською таємницею є будь-яка інформація, яка стала відома адвокату про клієнта в процесі надання правової допомоги. Зокрема, це: питання, за якими клієнт звертався до адвоката, зміст порад, консультацій, роз’яснень адвоката, складені ним документи та інша інформація.

4. Скільки коштує консультація адвоката?

Як правило, первинна консультація адвоката може бути надана вже при першому спілкуванні з Клієнтом навіть за коштами телефонного зв’язку. Тобто, Ви відразу можете визначитися з поверхневими питаннями. Такі консультації багатьма адвокатами надаються безкоштовно. Що ж стосується платних консультація, то ціни відрізняються в залежності від Вашого питання, обставин справи та витраченого адвокатом часу. Наприклад, консультація адвоката в Києві в середньому має цінник в розмірі 500-1000 грн., Письмова консультація обійдеться трохи дорожче. Звичайно у кожного адвоката свої вимоги до гонорару, але варто відзначити, що за відносно не великі кошти Ви отримуєте готовий план дій щодо вирішення Вашої проблеми.

benefit
Скориставшись послугою адвоката з консультування, Ви отримаєте значний поступ у вирішенні своєї проблеми.

5. Звернувшись за консультацією до адвоката, Ви можете отримати наступну вигоду:

 Допомога кваліфікованого фахівця.

Як правило, адвокат володіє необхідними знаннями та досвідом в області права, тому може надати дійсно кваліфіковану правову допомогу, спрямовану на рішення Вашого питання.

Стратегія і тактика.

Після отримання консультації адвоката у Вас в голові залишається чітко вивірений план і стратегія як діяти щоб усунути всі проблеми з якими Ви прийшли.

Виграш в швидкості.

Після проведення консультацій з адвокатом, Ви зрозумієте куди, коли і в які терміни Вам необхідно звернутися з позовом, заявою, скаргою чи будь-яким іншим документом для своєчасного вирішення Вашої проблеми.

 Прорахунок ризиків.

Грамотний адвокат вже на початковому етапі спілкування з Клієнтом, проаналізувавши ввідні дані, може розповісти про можливі перспективи вирішення проблеми з необхідним для Вас результатом.

Адвокат Єрмаков Максим
ermakovlawyer.com
тел:+38 (099) 022 27 45

Метки: