lawyer

Встановлення факту народження або смерті для осіб із зони АТО або Криму.

Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Цивільний процесуальний кодекс України, в ст. 315, говорить про те, що суд розглядає справи про встановлення факту:

  • народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;
  • смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;

Як оформити факт народження дитини на території України?

fakt rozhdeniyaЗаява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, яка визначена Верховною Радою України, може бути подано батьками, родичами, їх представниками або іншими законними представниками дитини в будь-який суд за межами цієї території України незалежно від місця проживання заявника.

Як оформити факт смерті на території України?

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, яка визначена Верховною Радою України, може бути подано родичами померлого або їх представниками в суд за межами цієї території України.

Куди подавати заяву про встановлення факту народження або смерті?

Для встановлення факту народження або смерті, особа подають відповідну заяву може звернутися в будь-який суд на території України.

Що повинно бути зазначено в заяві?

  • який факт заявник просить встановити та з якою метою;
  • причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
  • докази, що підтверджують факт.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Які докази необхідно додати до заяви про встановлення факту смерті або народження?

Для того, щоб у суду не виникло ніяких сумнівів і Ви без проблем отримали необхідне Вам рішення, при подачі заяви необхідно надати наступні документи:

  • документ, що підтверджує родинний зв’язок;
  • документ, що підтверджує народження або смерть особи — наприклад, довідка з мед. установи;
  • іноді суди просять надати письмову відмову Відділу реєстрації актів цивільного стану, тобто попередньо необхідно звернутися туди з проханням про видачу свідоцтва. Отримавши офіційну письмову відмову, його необхідно докласти до Вашої заяви в суд.

Термін розгляду справи про встановлення факту народження або смерті?

Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, яка визначена Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту подачі відповідної заяви до суду.

Необхідні платежі.

Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 293 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає в порядку окремого провадження встановлення фактів, що мають юридичне значення (тобто встановлення факту смерті або народження). Закон України «Про судовий збір» в підпункті 4 пункту 1 частини 2 статті 4, говорить про те, що за подачу заяви в справах окремого провадження необхідно сплатити судовий збір в розмірі 0,2% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На 2018 рік це становить 352,40 грн.

Особливості розгляду.

Положення частин 3-5 статті 317 Цивільного процесуального кодексу України виділяють деякі особливості в розгляді справ про встановлення факту смерті або народження для осіб з тимчасово окупованої території України.

У рішенні про встановлення факту народження суд вказує дані про дату і місце народження особи, про його батьків. Прийняте судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, яка визначена Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.

Копія судового рішення видається учасникам справи, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

Адвокат Єрмаков Максим
ermakovlawyer.com
тел:+38 (099) 022 27 45

 

Метки: