kak-vubrat-advokata

Як вірно вибрати адвоката?

Чим відрізняється адвокатська діяльність від інших професій?

Головна відмінність полягає в тому, що адвокат — це перш за все незалежна фігура і його професійна діяльність спрямована на здійснення захисту, представництва та надання різного роду правової допомоги. Тобто, в ідеальної моделі адвокатури, адвокат не обтяжений тиском з боку держави. В Україні, хоч держава сама по собі і впливає на зовнішні процеси в адвокатську діяльність, в законотворчому плані, але у внутрішні розборки адвокатського самоврядування не влазить.

У приватному порядку, є дрібні порушення прав адвоката з боку окремих представників державних органів. Однак не можна говорити, що дані порушення створюють небезпеку для всього інституту адвокатури.

law-man

Адвокатура України — недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації і діяльності адвокатури в порядку, встановленому Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Адвокатська діяльність — це незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Для кваліфікованого захисту будь-чиїх інтересів, кожному юристу необхідний: досвід, практика, високі комунікативні навички, здатність приймати швидкі і правильні рішення в найкоротші терміни. Як же вибрати саме того спеціаліста, який потрібен для вирішення Вашої проблеми…

Чим займається адвокат?

Перш за все він виконує свою конституційну функцію з надання професійної правової допомоги. Це юридична допомога, яка полягає в захисті прав та інтересів Клієнта шляхом надання консультацій, судового захисту та представництва. Адвокатська діяльність, як правило, завжди спрямована на вирішення проблеми або конфлікту.

Ніхто з нас не застрахований від тих ситуацій, коли необхідно вдатися до термінової допомоги адвоката. Як правило шукаючи свого фахівця в галузі права люди задаються такими питаннями:

Потрібна допомога адвоката?

Як вибрати адвоката? Як знайти хорошого адвоката?

Як записатися на консультацію до адвоката?

Питання кваліфікації: досвідчений адвокат?

Кого краще вибрати адвоката або юриста?

Є певні критерії для вибору саме того фахівця, який Вам потрібен. У цій статті буде описана частина відповідей на Ваші запитання. Ми постараємося сформулювати деякі з критеріїв, знання яких допоможе Вам у пошуку потрібних і кваліфікованих послуг адвоката.

Перший етап — Консультація адвоката.

consult
Консультація адвоката
це надання адвокатом правової допомоги, яка полягає в обговоренні і роз’ясненні питання або проблеми має юридичний характер.

Знайомство зі своїм адвокатом, має важливе значення для його вибору. На першій консультації Ви можете отримати більшість відповідей на свої юридичні питання. Після отримання консультації адвоката у Вас в голові залишається чітко вивірений план і стратегія як діяти щоб усунути всі проблеми з якими Ви прийшли.

Консультація адвоката є важливою складовою при вирішенні правового питання з яким Ви прийшли. Для надання якісної консультації, адвокат повинен не тільки мати глибокі знання своєї справи, а й бути свого роду хорошим психологом. Важливу роль відіграє взаєморозуміння між адвокатом і клієнтом. Зокрема, при першій зустрічі адвокат повинен знайти контакт з клієнтом, з’ясувати особу клієнта, визначити суть проблеми, надати обґрунтовані відповіді на питання клієнта.

Більш докладно про консультацію адвоката в Києві можна прочитати в цьому розділі сайту.

Нюанси у виборі адвоката?

Є кілька простих порад які вбережуть Вас від помилок при виборі адвоката.

Обіцянка виграти справу і надання гарантій. Перш за все потрібно звернути увагу на те, що адвокату не етично говорити про стовідсотковий результаті, адже результат залежить не від нього. Наперед гарантувати результат щонайменше авантюрно. Українські суди часто надходять непередбачувано — адже практика, законодавство змінюється дуже швидко.

Відгуки. Наявність позитивних відгуків та рекомендацій — це хороший показник досвідченого фахівця. Однак, при виборі адвоката, Вам варто бути пильними і перевіряти ще раз все на практиці. Не варто сильно розраховувати на сарафанне радіо або інтернет маркетинг. Не бійтеся задавати питання про досвід, освіту, спеціалізацію, особливостях вирішення Вашої проблеми.

Корупційний чинник. Кваліфікований адвокат ніколи не буде говорити про вирішення питання за гроші. Корупційна спрямованість це явна ознака непрофесіоналізму. Порушення закону точно не приведе Вас до успіху. Крім цього в українській системі правосуддя все влаштовано так, що практично завжди можна подати апеляцію або касацію і рішення буде переглянуте.choice

Як саме вибрати адвоката в Києві?

Київ місто з великим потоком людей і адвокати, як фахівці тут не виняток. До недавнього часу Національна асоціація адвокатів України членство в якій для всіх адвокатів України є обов’язковим налічувала понад 35 тис. Адвокатів. Але, що говорити якщо тільки в Раді адвокатів Київської області зареєстровано понад 4,5 тис. Адвокатів. Тобто, Київ, як столиця має досить велику кількість компетентних юристів. Варто враховувати, що не всі адвокати займаються саме адвокатською практикою. Деякі адвокати можуть призупинити свою діяльність у зв’язку з роботою на державній службі, деякий взагалі не займаються своєю професією.

Адвокати Києва, нічим іншим не відрізняються від своїх колег з інших областей і міст. Подивитися розташування адвоката можна в Єдиному реєстрі адвокатів України. Не варто приділяти особливу увагу зовнішнім атрибутам адвоката, наприклад: популярність, місце розташування офісу, офісна обстановка, дорогий костюм, годинник і т.д. Звичайно престиж важливий і будь-який поважаючий себе професіонал буде намагатися виглядати належно загальноприйнятим нормам. Але не варто забувати, що Ви прийшли за правовою допомогою та головне завдання — це знайти ефективного фахівця, який вирішить проблему.

«Кожен адвокат — це юрист, але не кожен юрист є адвокатом».

Відмінність адвоката і юриста?

Хто такий юрист (від латинського jus, що означає «право») — це фахівець з правознавства, професіонал в області права, що розбирається в законах і їх застосуванні. Щоб отримати юридичну освіту, людина повинна закінчити відповідний факультет вищого навчального закладу.

Адвокат — це фізична особа, яка має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше 2 років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Істотні відмінності:

  • адвокат має стаж роботи в галузі права не менше 2 років;
  • адвокат здав відповідний кваліфікаційний іспит;
  • адвокат пройшов стажування (крім випадків встановлених законом);
  • у адвоката є свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Слід звернути увагу на те, що перелік повноважень і прав у юриста і адвоката також має суттєві відмінності. Адвокат у своїй діяльності керується Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який дає йому певні права і гарантії адвокатської діяльності. Права юриста майже ніде не закріплені. Юрист керується тільки процесуальним законодавством, яке, до речі, не завжди дає йому право участі в судовій справі.

Адвокатська таємниця

Територіальна близькість розташування офісу адвоката до Вашого, є певним фактором ризику. Звичайно, це добре коли не потрібно їхати в пробці або штовхатися в метро для того, щоб потрапити на консультацію до адвоката. Але професійні якості адвоката і його компетенція як критерій вибору, значно важливіше територіальній близькості.

При консультаціях з адвокатом у Вас можуть виникнути такі ситуації, коли Ви не хочете розголошувати всім іншим хід бесіди. Тобто, багато клієнтів звернувшись до адвоката не готові ділитися своїми проблемами з іншими. Потрібно розуміти, що закон не зобов’язує адвоката мати свій офіс. Деякий фахівці практикують зустріч з Клієнтом в кафе, на вулиці або в інших подібних місцях. Такого не повинно бути, кожен поважаючий своїх клієнтів і дорожить ними адвокат повинен мати приміщення для здійснення професійної діяльності. Офісне приміщення, кабінет адвоката, є не мало важливим фактором для комфортного співпраці. Зверніть увагу на цю обставину при виборі адвоката.

Крім цього, не варто забувати про адвокатську таємницю. Адвокатською таємницею є будь-яка інформація, яка стала відома адвокату, помічнику адвоката, стажисту адвоката, особі, яка перебуває в трудових відносинах з адвокатом, про клієнта, а також питання, за якими клієнт звертався до адвоката, адвокатського бюро, адвокатського об’єднання, зміст порад, консультацій , роз’яснень адвоката, складені ним документи, інформація, що зберігається на електронних носіях, та інші документи і відомості, отримані адвокатом при здійсненні адвокатської діяльності.

Реформа інститута адвокатури.

На даний момент в Україні йде судова реформа, в ході якої поступово вводиться так звана «адвокатська монополія» на надання правової допомоги. Згідно з новими правилами, право представляти інтереси в судах буде надано виключно адвокатам. Так, наприклад, з 2017 р — виключно адвокатам надано право брати участь у судових засіданнях в судах вищої інстанції. З 2018 року — це право поширюється і на апеляцію. З 2019 р представлення інтересів в усіх судових інстанціях стане привілейованим правом адвокатів. Варто відзначити, що існують деякі виключення із цих правил.

Здійснення представництва інтересів у судах виключно адвокатом є одним із важливих кроків судової реформи щодо надання юридичних послуг, а також його приведення у відповідність до світових стандартів. Адже адвокати Лондона чи Нью-Йорка вже давно працють подібним образом.

Після набуття чинності новими процесуальними кодексами в кінці 2017 р., початку роботи Верховного суду та прийняття рішень про ліквідацію місцевих судів, у 2018 р. нас очікує процес реформування такого надважливого інституту як адвокатура, готуються зміни до профільного закону, але це вже інша історія…

Отже, якщо а описана інформація допомогла Вам відповісти на такі питання: Як вибрати адвоката? адвокат або юрист Київ? знайти адвоката Київ? кваліфікований адвокат? підібрати адвокатські послуги Київ? — мета даної публікації досягнута!

З повагою,
адвокат Єрмаков М.В.
Тел. 0990222745
0970426542

Метки: