court

Звернення до суду. Як правильно це зробити?

Звернення до суду — рада адвоката.

Як правильно звернутися до суду з позовною заявою? Якими знаннями необхідно володіти? де правильно розставити акценти і визначити підсудність своєї справи? Перш за все, для того, щоб визначитися в який суд нам необхідно звертатися, потрібно розібратися з категорією справи. Кримінальні справи, розслідуються правоохоронними органами і передаються до суду. Ви або Ваш адвокат можете подати відповідні заяву на яке правоохоронні органи повинні відреагувати.

courtКатегорія справи.

Щодо цивільних спорів, які найчастіше зачіпають інтереси громадян, то до них відноситься більшість правовідносин тієї чи іншої сфери нашого життя. Приклади: земельні, трудові, сімейні, житлові та безліч інших суперечок. Дані спори підвідомчі районним судам. Варто відзначити, що в цивільно-правових відносинах існує багато факторів, які впливають на рішення суду про прийняття вашого позову і його розгляді. Людина з відсутністю знань юриспруденції ризикує зробити помилку, що може вплинути на результат. Щоб отримати дійсно то судове рішення, яке в кінцевому підсумку дозволить Ваші проблеми, найкраще звернутися до кваліфікованого адвоката. Адвокат проаналізує матеріали справи, оцінить всі ризики і доведе Ваша справа до успішного завершення.

advocateЯк оцінити власні сили і зрозуміти чи зможете Ви обійтися без адвоката, в питанні звернення до суду?

Звернення до суду для захисту прав і свобод гарантовано Конституцією. Тобто, кожен громадянин має право захищати свої права та інтереси в судовому порядку особисто або через представника. Розглянемо другий варіант. В Україні з 2016 року проводиться масштабна реформа судової системи. Поступово до 2020 року представництво громадян в судах буде виключно прерогативою адвокатів. Однак ніхто не в праві обмежити Вас захищати свої права особисто. При цьому слід розуміти на скільки серйозна Ваша проблема. Адже не знаючи медицини, наприклад, вилікувати хворобу буде важко і є певні ризики тільки ускладнити процес одужання. Такий же принцип можна застосувати і в юриспруденції. Тому вирішувати проблему юридичного характеру все-таки краще за допомогою фахівця в галузі права, яким є адвокат.

action Як же впоратися з позовом самому?

Безумовно в інтернеті Ви можете знайти купу матеріалів, які можуть зробити Вам «ведмежу послугу» і надати шаблон позову, клопотання або будь-якої заяви до суду. У чому ж полягає проблематика використання інформації взятої з інтернету? На жаль, українське законодавство змінюється з такою періодичністю, що не всі профільні фахівці в області права в силах це відстежити. Навіть судді деколи роблять помилки посилаючись в своїх рішеннях на старий нормативно-правовий акт. Тому говорити про актуальність тих файлів, що бродять на просторах Google, просто не доцільно. Крім цього слід згадати, про такий чинник як практика судів. В Україні звичайно ж не діє прецедентне право, як в Англії або США, але суди нижчих судових інстанцій повинні виносити свої рішення і дотримуватися практики Верховного суду України, який часто робить узагальнення своїх рішень. Якщо ж Ви вже склали позовну заяву, все ретельно перевірили ще раз за формою, яку визначає процесуальне законодавство, то можна сміливо подавати його до канцелярії суду навмисне або відправити в суд за коштами поштового зв’язку.

Обращение в судЩо відбувається після подачі позову?

У разі, якщо ви все ж самостійно подали позовну заяву до суду і воно не містить помилок, то суддя своєю ухвалою відкриває судове провадження у Вашій справі і призначає дату судового засідання. А що робити, якщо в поданому Вами позові виявилися помилки? Як правило якщо помилки незначні (неправильно оплачений судовий збір, неуказанна та чи інша інформація) суддя своєю ухвалою залишає Ваше позовну заяву без руху і дає Вам термін на виправлення недоліків, який не може перевищувати 5-ти днів. Бувають ситуації, коли навіть після усунення недоліків суд повертає Вашу заяву не розглянувши його. Але навіть якщо ваше позовну заяву просто відхилили через неправильності, не варто впадати у відчай, адже Ви маєте право подати його повторно, виправивши всі недоліки або вдавшись до допомоги адвоката.

money_bankУ скільки ж обійдеться Вам звернення до суду?

Судові витрати в першу чергу складаються з судового збору. За судовий збір в нашій державі відповідає Закон України «Про судовий збір». Вартість судового збору та розрахунковий рахунок для його оплати Вам допоможе визначити, будь web-сайт районного суду куди Ви плануєте подати свій позов (необхідно знайти відповідний розділ під назвою «судовий збір«).

Приклад розрахунку судового збору.

За подання до суду позовної заяви майнового характеру, який поданий фізичною особою необхідно сплатити 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тобто, наприклад Вам хтось заборгував 10 000 грн., Відповідно 1% від цієї суми дорівнює 100 грн. Розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на початок 2017 року </ strong> становить 1600 грн. помноживши його на 0,4 ми отримуємо 640 грн. судового збору, який потрібно сплатити за подачу позову про стягнення заборгованості в розмірі 10 000 грн. Також в судові витрати можуть бути включені витрати на адвоката, перекладача, спеціаліста, на проведення експертизи і т.д.

Судові витрати.

Хочу зазначити, що судові витрати лягають на відповідача, в разі, якщо Ваші позовні вимоги задоволені. Стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві — пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. Таким чином, Ваше звернення до суду, в разі задоволення позовних вимог судом, буде компенсовано за рахунок відповідача

Які реальні перспективи розібратися з судовою справою самому?

Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що від того зверніться Ви в суд особисто або через свого представника адвоката, буде залежати розгляне суд Ваш позов і яке остаточне рішення буде прийнято. Правила адвокатської етики забороняють будь-кому адвокату гарантувати результат свого клієнта. Чесний адвокат і не може гарантувати результат, так як результат залежить не повністю від нього. Однак плюси звернення до адвоката все ж очевидні. Ви отримуєте кваліфікованого юриста, який користується гарантіями адвокатської діяльності, досвід, практику та навички представлення та захисту інтересів клієнта в суді.

Адвокат Єрмаков Максим
ermakovlawyer.com
тел: +38 (099) 022 27 45

Метки: