НААУ

НААУ поскаржилася в ПАРЄ про недопуск до участі в реформі адвокатури

Голова САУ, НААУ Лідія Ізовітова від імені адвокатів України звернулася до Парламентської асамблеї Ради Європи з проханням не допустити наступу на українську адвокатуру.

Звернення НААУ направлено в зв’язку з поданим на розгляд Раді Європи законопроектом про чергову реформу адвокатури. У НААУ відзначають, що до розробки законопроекту не були залучені представники органів адвокатського самоврядування, більш того, текст проекту до сих пір залишається для них невідомим.

При цьому нещодавно була прийнята судова реформа, яка передбачає право суддів штрафувати адвокатів за зловживання процесуальними правами. Тому голова НААУ Лідія Ізовітова побоюється, що новий законопроект, що вносить зміни до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», може містити норми, що негативно впливають на права та гарантії адвокатів.

Крім того, незважаючи на рекомендації ССВЕ утримуватися від проведення реформи адвокатури без консультацій з НААУ, законопроект збираються направити на розгляд до Верховної Ради таким же закритим чином, як і законопроект № 5132, — вважають в Асоціації.

Щоб уникнути тиску на адвокатуру, НААУ просить Парламентську асамблею Ради Європи зробити все можливе, щоб направити законопроект до Венеціанської комісії для отримання висновку щодо його відповідності європейським стандартам і цінностям.

Метки: